👥 Представители на ръководството на НСОРБ проведоха работна среща с министъра на здравеопазването г-жа Катя Ивкова, нейните заместници и екипа на Министерството на здравеопазването.
📌 Сред основните акценти в разговора бяха:
➡️ модернизиране на детското и училищното здравеопазване;
➡️ необходимостта от национална програма за контрол на комарните популации;
➡️ устойчивостта на общинските болници и достъпът до медицинска помощ в малките населени места;
➡️ превенцията на употребата на наркотични вещества, райски газ и вейпове сред деца и младежи;
➡️ реализацията на проектите за 100 амбулатории за извънболнична помощ в 37 общини по ПВУ.
💬 От НСОРБ подчертаха необходимостта от прагматични решения, устойчиво финансиране и по-добра координация между институциите, така че общините да могат да гарантират достъп до качествена здравна грижа за хората във всички региони на страната.

а>