НСОРБ постави пред министъра на здравеопазването ключови въпроси за достъпа до здравна грижа в общините

България ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ ПОЛИТИКА

👥 Представители на ръководството на НСОРБ проведоха работна среща с министъра на здравеопазването г-жа Катя Ивкова, нейните заместници и екипа на Министерството на здравеопазването.

📌 Сред основните акценти в разговора бяха:
➡️ модернизиране на детското и училищното здравеопазване;
➡️ необходимостта от национална програма за контрол на комарните популации;
➡️ устойчивостта на общинските болници и достъпът до медицинска помощ в малките населени места;
➡️ превенцията на употребата на наркотични вещества, райски газ и вейпове сред деца и младежи;
➡️ реализацията на проектите за 100 амбулатории за извънболнична помощ в 37 общини по ПВУ.

💬 От НСОРБ подчертаха необходимостта от прагматични решения, устойчиво финансиране и по-добра координация между институциите, така че общините да могат да гарантират достъп до качествена здравна грижа за хората във всички региони на страната.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *