Пирин (Благоевград) 2:1 Локомотив (София), страхотни попадения на Манолев и Станоев

СПОРТ ТОП НОВИНИ

Пирин (Благоевград) се върна на победния път в efbet Лига след домакински успех с 2:1 над Локомотив (София). „Орлетата“ стигнаха до трите точки след две великолепни попадения през първото полувреме, дело на Станислав Манолев (13) и Красимир Станоев (30).

Матеус Дуарте върна интригата в мача в 71-вата минута, но „железничарите“ не успяха да стигнат до нов гол и в крайна сметка Пирин бе ликуващият тим. Отборът, воден от Радослав Митревски, прекъсна негативната си серия от 3 поредни шампионатни поражения, в които дори не успя да отбележи попадение.

В състава на благоевградчани, след изтърпяно наказание, се завърнаха опитните Петър Занев и Светослав Дяков.

Локомотив (София) продължава да изпитва сериозни проблеми при гостуванията си и възпитаниците на Иван Колев остават без победа при своите визити през сезона (4 равенства, 10 загуби). Наставникът на столичани трябваше да се справя с редица кадрови проблеми.

Извън строя за Локо (Сф) останаха Давид Малембана, Александър Александров, Марио Петков и Селсо Рапосо.С днешния успех Пирин събра 30 точки и измести „железничарите“ от върха в групата на тимовете от 11-о до 14-о място.

„Червено-черните“ остават с 28 пункта, а в следващия кръг приемат Царско село. За „орлетата“ пък предстои гостуване на Ботев (Враца). /Sportal