(НА ЖИВО)ЦИК представя бюлетините за вота на 2 октомври

БЪЛГАРИЯ ИЗБИРА

Централната избирателна комисия (ЦИК) представя хартиените бюлетини и демо версията на електронната за вота на 2 октомври. Членове на комисията ще обяснят и спецификата на гласуването с машина.

Вече се работи по инсталиране на демо версията на машините за пробно гласуване и на 10 септември всички те ще бъдат доставени в съответните населени места, каза говорителят на ЦИК Росица Матева.

Хартиените бюлетини за гласуване в страната и в чужбина са различни, тъй като в тази за изборите зад граница няма опция за преференциален вот. И в двете липсва номер 21, тъй като за една от партиите, регистрирани в ЦИК, едва след тегленето на жребия, стана ясно, че няма регистрирани листи с кандидат-депутати, напомнят от ЦИК.

/нова тв, сн: бгнес

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *