Подкрепеният от Кремъл лидер на руската южна провинция Чечения Рамзан Кадиров публикува видео, в което предупреждава, че Полша може да последва Украйна, съобщава Бета. В записа, публикуван на страницата му в Telegram, Кадиров каза, че Украйна е „свършена”.
Украинската православна църва скъсва с Русия и става „напълно независима“
Полша, която граничи с Украйна, изпраща оръжия и друга помощ за Украйна от началото на руската инвазия и е приела милиони украински бежанци.
Кадиров призова украинския президент Володимир Зеленски „най-накрая да дойде на себе си“ и да приеме условията, предложени от руския президент Владимир Путин.
Полша е изпратила много голям брой танкове на Украйна
„Кадиров многократно използва социалните мрежи, за да се похвали с предполагаемите действия на чеченски бойци срещу украинските войски и да направи други непотвърдени изявления за войната в Украйна“, предаде Бета. /Нова телевизия