Ботев Враца победи Пирин в голово шоу и си осигури решителна битка за efbet Лига

СПОРТ

Ботев (Враца) спечели с 5:3  гостуването си на Пирин (Благоевград) и по този начин се спаси от директно изпадане от efbet Лига. Сега пред футболистите от Враца предстои бараж с четвъртия във Втора лига Етър, като победителят от него ще бъде част от елита през следващия сезон.

Украинският бранител Вячеслав Велев откри резултата в полза на „орлетата“ в десетата минута. Последваха два гола на капитана на гостите Юлиан Ненов (30, 40), но в самия край на полувремето младият Васил Христов направи 2:2. В 49-ата минута Ненов оформи своя хеттрик. Йоан Бауренски направи 4:2 с удар отблизо в 58-ата минута. Към края Стефан Гаврилов направи 5:2 с красив удар от средна дистанция, а в добавеното време Даниел Иванов вкара последния гол в срещата.Пирин (Благоевград) - Ботев (Враца)

Срещата започна в леко темпо, за да дойде десетата минута, когато Станислав Манолевпотърси последен гол в своята кариера. Бившият футболист на ПСВ АйндховенФулъм и Динамо (Москва) стреля опасно към рамката на гостите, но вратарят Красимир Костов успя да избие в корнер. След неговото изпълнение Вячеслав Велев беше оставен непокрит в близост до вратата на Ботев (Враца) и укранският защитник намери мрежата с глава – 1:0 за „орлетата“!

Веднага след това Манолев беше сменен, за да обере овациите на публиката. В 18-ата минута същото се случи и с бившия капитан на Лудогорец Светослав Дяков, който също се сбогува с футболния терен под аплодисментите на зрителите на стадион „Христо Ботев”

В 30-ата дойде подобаващ отговор на гостите от Враца. Пробив отляво беше завършен с чудесен шут от Юлиан Ненов, който не остави шанс на Марио Кирев, макар врататят на Пирин да изби топката.

В 58-ата минута врачани измайсториха нова добра акция, като този път Юли Ненов се отчете с асистенция. Капитанът на „червените“ получи пас отляво и подаде успоредно на голлинията, като топката стигна до Йоан Бауренски. От чиста позиция бившият халф на ЦСКА – София не сбърка и Кирев трябваше за четвърти път да бърка в своята мрежа.

В последните секунди на мача паднаха още два гола. Първо, Стефан Гаврилов простреля Кирев с красив удар от границата на наказателното поле, с което резултатът набъбна в полза на врачани – 5:2!

В добавеното време Даниел Иванов от Пирин (Благоеврад) реализира последния гол за „орлетата“ през сезона – отблизо след разбъркване пред вратата на Ботев.

ПИРИН 3:5 БОТЕВ (ВРАЦА)

1:0 Вячеслав Велев (10)
1:1 Юлиан Ненов (30)
1:2 Юлиан Ненов (40)
2:2 Васил Христов (45)
2:3 Юлиан Ненов (49)
2:4 Йоан Бауренски (58)
2:5 Стефан Гаврило (87)
3:5 Даниел Иванов (90+)

ПИРИН: 1. Кирев, 2. Айзо, 38. Дюлгеров, 25. Костов, 19. Велев, 18. Дяков, 11. Манолев, 10. Такахаши, 26. Тасев, 20. Иванов, 21. Вангелов

БОТЕВ (ВРАЦА): 76. Костов, 2. Христов, 3. Луис Фелипе, 37. Николов, 6. Георгиев, 10. Ненов, 19. Варгас, 7. Ивайлов, 24. Гаврилов, 22. Фераресо, 88. Бауренски/sportal.bg