Председателят на Общински съвет Благоевград Радослав Тасков се включи в празничната програма, посветена на 111-та годишнина от освобождението на Горна Джумая.
Празничният 5-ти октомври започна с панихида в памет на загиналите в името на свободата на Горна Джумая (днес Благоевград), отслужена от Негово високопреосвещенство Неврокопският митрополит Серафим и свещеници от храм „Въведение Богородично“ – Благоевград.
Председателят на Общински съвет Благоевград Радослав Тасков положи цветя на паметната плоча на генерал Спас Георгиев, на паметника на майор Иван Павлович Орлински и на паметните знаци, намиращи се в двора на църквата „Въведение Богородично“.
Честванията ще продължат с Тържествено заседание на Общински съвет Благоевград от 17.30 часа в зала „22-ри Септември“.