Скиор на 37 години загина днес на пистата „Мечи чал“ край Чепеларе. Сигналът за инцидента е подаден в 10:16 часа. Според подадената информация, скиорът е паднал в гората край пистата. Бил е в безсъзнание, със следи от наранявания по тялото.
Установено е, че загиналият мъж е от Пловдив и се е спускал по пистата в района на старата междинна станция, под лифта. По данни на свидетели той е сменил посоката на движение, насочил се е към гората и е паднал.
д подаване на сигнала за инцидента на място е пристигнал екип на Планинската спасителна служба. Пострадалият е предаден на Спешна медицинска помощ в безсъзнание. Смъртта му е констатирана в линейката.
По случая е образувано досъдебно производство, очакват се резултатите от назначената аутопсия. Миналата година на 7 февруари, на същата писта, загина 21-годишен мъж от Костинброд.
/бнт, Снимка: БТА/Архив