Трима депутати от „Прогресивна България“ подадоха оставки

България ПОЛИТИКА ТОП НОВИНИ

Трима депутати от „Прогресивна България“ – Илко Илиев, Марио Смърков и Крум Неделков, подадоха оставки от Народното събрание.

Това обяви председателят на парламента Михаела Доцова в началото на пленарния ден, след което процедурата бе подложена на гласуване. Прекратяването на пълномощията им беше прието с мнозинство.

Илко Илиев е избран от листата на коалицията в 28 МИР – Търговище, Марио Смърков – от 3 МИР – Варна, а Крум Неделков – от 27 МИР – Стара Загора.

Първите двама вече са назначени за областни управители – съответно на Търговище и Варна.

В програмата на днешното пленарно заседание е първото четене на промени в Закона за защита на потребителите и на три законопроекта за изменение на Закона за съдебната власт. 

/фокус

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *