Свети Дух и Ден на Македония бяха тържествено почетени в Благоевград(СНИМКИ)

КУЛТУРА и ТРАДИЦИИ ОБЩИНСКИ СЪВЕТ БЛАГОЕВГРАД

Днес Българската православна църква отбелязва един от големите християнски празници, известен още като Духов ден.

На тази свята дата в България се чества и Денят на Македония – ден, в който се отдава почит на всички знайни и незнайни герои, дали живота си за свободата на Македония и обединението ѝ с майка България.

По традиция в Благоевград денят бе отбелязан с панихида пред Мемориала на Делчевия род, разположен в двора на храм „Въведение Богородично“.

Бе отслужена заупокойна молитва за упокой на душите на загиналите за свободата и националното единство.

На възпоменателната церемония присъстваха граждани, представители на бежански организации и местната власт.
Сред тях бяха председателят на Общински съвет Благоевград Антоанета Богданова и общински съветници, които сведоха глави в знак на почит и благодарност.

Отдадоха заслужено внимание и уважение към героичното минало, което продължава да живее в паметта на народа.

Поклон пред паметта на падналите за свободата на Македония и обединението на Отечеството! Вечна слава!

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *