.

12.02.2020 16:25

Коментари 0 / Видяна 434

Плувна надежда на „GD Sport” взе купа за №1, пиринци стартираха годината с 4 медала в София

Плувната надежда на „GD Sport” /Бл/ Мария Павлова заслужи купа за номер 1 на международния турнир „Гладиатор“ в София. Възпитаничката на треньорката Екатерина Георгиева грабна наградата с четирите си златни медала на 50 метра в различните стилове при момичетата до 10 г. Сребро на 50 м гръб и бронз в същата дистанция на бруст, свободен стил и бътерфлай взе Виктория Методиева /до 15 г./, а съекипникът им Николай Дюлгеров /до 10 г./ финишира четвърти на 50 делфин с лично

постижение.

С двама състезатели в първата проява за годината се включи и „Пирин“. Александрина Гошева /до 12 г./спечели сребърни отличия на 100 гръб и 200 съчетано, както и бронзови на 50 гръб и 200 св. стил. Александър Делистоянов /до 10 г./ завърши пети на 50 бът. В турнира участваха 293 подрастващи плувци на 24 клуба. Контролно се пуснаха и българските национали, които са на лагер в Дианабад. Сред тях бе и най-добрият състезател на „Сандански“ Йордан Янчев.

Автор: в. Струма, E79 News