.

09.09.2019 11:46

Коментари 0 / Видяна 438

Надал е шампион за 19-ти път в турнир от "Големия Шлем" след истински петсетов трилър в Ню Йорк

Рафаел Надал е новият шампион на US Open 2019 година! Испанецът надделя много трудно над руснака Даниил Медведев в епичен петсетов трилър.

Надал спечели с 7:5, 6:3, 5:7, 4:6, 6:4 за 4 часа и 53 минути игра. Това е четвърта титла за Матадора в САЩ. Срещата беше изпълнена с изключителни отигравания и страхотни обрати. С тази титла 33-годишният тенисист се доближава само на една титла от "властелина" на "Големия шлем" Роджър Федерер.

След като Надал поведе с 2:0 сета, като че ли руснакът заигра по-добре и с дълги разигравания и демонстрация на класа той успя да изравни и да стигне до решителен пети сет. Рафа трябваше да извади всичките си козове за победата. Испанецът реализира третата си шампионска точка и в крайна сметка преодоля страхотиня Медведев се поздрави с четвърта купа от US Open.

Надал вече има 9 победи и само 1 поражение от тенисисти, които са извън „Голямата четворка“ като то е на Australian Open през 2014 година от швейцареца Стан Вавринка.

Последният руски тенисист, който е носител на трофей от “Шлема” е Марат Сафин. Той спечели Australian Open през 2005-а, където побеждава Лейтън Хюит на финала. Данил Медведев отстрани Григор Димитров на полуфиналите с 3:0 сета, докато Надал надделя със същия резултат над италианеца Матео Беретини.

Автор: Gong.bg, E79 News