.

08.09.2019 16:30

Коментари 0 / Видяна 412

Англия разгроми България с 4:0

Четвъртите в света от последното световно първенство очаквано победиха България с разлика - 4:0 насред легендарния стадион "Уембли", информира Gong.

Хари Кейн от тима на Гарет Саутгейт се отличи с хетрик в българската мрежа, а освен това асистира и за единственото друго попадение на негов съотборник, дело на също много активния Рахийм Стърлинг.

Българските национали изиграха много силна първа част, в която обаче фрапантна грешка на Пламен Илиев и защитата пред него даде възможност на Хари Кейн да открие. През тези 45 минути по нищо не си личеше, че островитяните са тоталният фаворит, а и нашите момчета имаха своите шансове.

Вандерсон обаче изпусна да изравни малко след почивката, което се оказа и фаталната развръзка. Хари Кейн удвои от дузпа, малко след това Рахийм Стърлинг оформи класиката, а в 73-та минута Кейн оформи хеттрика си от втора дузпа и сложи окончателно точка на спора.

Четвърт час преди края България имаше най-чистото си положение в тези минути, когато получи правото да изпълни пряк свободен удар на 18 метра от вратата. Тогава Ивелин Попов стреля опасно под гредата, но Джордан Пикфорд изби.

Така след тази развръзка англичаните си върнаха първата позиция в групата ни с пълен актив, докато България е на дъното само с две точки и без победа.

Автор: Gong.bg, E79 News; Снимки: Архив