.

26.08.2019 09:22

Коментари 0 / Видяна 500

Сладка победа за Пирин

Още по темата: Северноирландска легенда поема Пирин ФК Пирин ще партнира на детския турнир по спортна гимнастика „Любчо Солачки“ Пирин не успя да победи в София Пирин ще играе контрола със Саса Каменица Новият изкуствен терен на стадион Христо Ботев е готов Васил Петров ще води ФК Пирин в мача с ЦСКА 1948 Пирин с нова придобивка ФК Пирин се разделя с треньорския щаб Тежка загуба за Пирин Пирин взе важни три точки в Брацигово

ФК Пирин постигна сладка и първа победа у дома срещу Спартак Плевен. Орлетата доминираха през целия двубой и рядко оставяха шансове за гостите. Зелените с наложиха с 2:0, като пропуснаха доста по-изразителна победа.

Мачът започна с териториално и игрово превъзходство за домакините, като бразилецът Габриел и Златинов постоянно тормозеха отбраната на плевенчани. Именно Габриел нанесе първият удар във вратата на гостите, засичайки точно подаване от Динов.

В 37-та минута Руслан Иванов стреля опасно, а ръката помогна на защитник на Спартак, който отби топката в корнер. Главният рефер на срещата Кузманов, който дебютира днес в професионалния футбол, не се поколеба и отсъди дузпа, която бе клинично реализирана от Златинов.

Зелените бързо успокоиха мача в 50-та минута, когато след статично положение Бастунов бе най-находчив и довкара избита от вратаря на гостите топка за 2:0.

До края на мача Благов направи два сериозни пропуска след отлични контраатаки, като негов удар бе избит от голлинията в 67-та минута.

Пиринци се поздравиха със заслужени три точки и вече имат общо седем, заздравявайки позиция в средата на таблицата на Втора лига.

Следващият мач е идващата събота, а орлетата гостуват на Черноморец Балчик.