.

02.06.2019 10:20

Коментари 0 / Видяна 297

Ливърпул спечели за шести път финала на Шампионската лига

Финалът между двата английски отбора на Ливърпул и Тотнъм на стадион "Уанда Метрополитано", не беше така зрелищен, но ще бъде запомнен с  гол от най-бързо отсъдената дузпа във финал на Шампионската лига - още в 23-та секунда реферът Дамир Скомина посочи бялата точка, от която Мохамед Салах откри във втората минута.

Второто попадение във вратата на Тотнъм направи влезлия като резерва Дивок Ориги в 87-та минута на мача.

Така, с краен резултат 2:0, отборът на Ливърпул печели Шампионската лига, след като миналата година загуби на финала на турнира от Реал Мадрид с 3:1.

Мърсисайдци поставиха и рекорд като единствения отбор от Острова триумфирал шест пъти  с  най-престижното европейско клубно отличие, нареждайки се по този показател след Реал Мадрид и Милан в историята на турнира.

Това е първата купа с Ливърпул за старши треньора Юрген Клоп, след като успя да изведе до финал на Шампионската лига предишния си отбор Борусия Дортмунд през 2013г.

Автор: Магдалена Тренчева, E79 News; Снимки: REUTERS