.

01.06.2019 17:06

Коментари 0 / Видяна 311

Гришо напусна "Ролан Гарос" след драматичната битка с Вавринка

Григор Димитров приключи участието си на „Ролан Гарос“. Българинът отстъпи с 0:3 сета ( 6:7 (5), 6:7 (4), 6:7 (8) на Стан Вавринка в драматичен мач, който започна вечерта в петък и се доигра в неделя следобед.

Срещата бе оспорвана, като и трите сега бяха решени след тайбрек. Димитров показа стабилна игра, но все пак не успя да се пребори с швейцареца. Така хасковлията отново не можа да премине третия кръг на Откритото първенство на Франция.

Двубоят между Григор и Вавринка закъсня в петък, заради забавяне в мачовете, които по програма трябваше да се играят преди двубоя на първата ракета на България. Така след падането на нощта при резултат 2:0 сета в полза Вавринка, битката бе временно спряна и доиграването ѝ остана за събота.

Родният играч имаше причини да съжалява за позицията, в която ще стартира съботния ден в Париж. В първия сет той успя да навакса ранен пробив в полза на съперника и при 5:4 получи шанс за пробив с цената на сетбол. Григор не успя да се възползва, а впоследствие загуби сета. Втората част премина без нито един пробив и логично отново се стигна в тайбрек, където резултатът може би не разкрива в пълна степен цялостното превъзходство на Вавринка. В третия сет Димитров демонстрира сериозна съпротива, но в деветия гейм загуби подаването си. Въпреки това, хасковлията реагира светкавично и върна пробива още в следващия гейм, като в крайна сметка и третата част бе решена с тайбрек.

При Димитров явно влияние оказаха по-тежките мачове до момента. Той победи Янко Типсаревич и Марин Чилич (всеки в 5-сетови двубои), за да си уреди мач срещу своя стар познайник. Вавринка, от своя страна, изглеждаше малко по-свеж след четирисетов успех над Йозеф Ковалик (Словакия) в първи кръг и чиста победа над чилиеца Кристиан Гарин във втори.

Автор: Gong.bg, E79 News; Снимки: Архив