.

30.05.2019 12:33

Коментари 0 / Видяна 269

Челси победи Арсенал и спечели финала на Лига Европа

Отборът на Челси спечели сблъсъка с Арсенал във финала на турнира Лига Европа.  На Олимпийския  стадион в Баку, „сините” се наложиха с категоричното 4:1.

Белгийският ас на Челси, Азар бе в основата на голяма част от опасностите пред съперниковата врата, вкарвайки две от попаденията за победителите.

Жиру и Педро бяха другите двама играчи на отбора, които успяха да преодолеят опитния вратар Петер Чех.  Все пак той успя да спаси няколко опасни изстрела към вратата си през първото полувреме, което завърши при нулево равенство.

Почетното попадение за "артилеристите" реализира влезлият като резерва Иуоби, а  няколко опасни положения пред вратата на Челси  останаха нереализирани.

Така надеждите на Арсенал да играе в Шампионската лига чрез спечелване на Лига Европа се изпариха, а за Челси остана заслуженият триумф в надпреварата, предвид  убедителните победи за тима в завършилия шампионат.

Отборът на Челси  за втори път в своята история печелят трофея, след като грабна същата титла и през сезон 2012/2013.

Мачът бе специален и за вратаря Петер Чех, който спира с футбола. Той е бивш футболист именно на Челси и се очаква той да се завърне при "сините", но като директор.