.

28.02.2019 18:05

Коментари 0 / Видяна 167

Барселона разби Реал в Мадрид

Барселона победи Реал Мадрид с 3:0 като гост в мач реванш от турнира за Купата на Краля в Испания. С победата каталунците се класираха на полуфиналите с общ резултат 4:1

Гостите се възползваха по отличен начин от създалите се положения пред вратата на Реал, за разлика от своя съперник.

Белия балет бе по- опания отбор на терена през първата част. Атаката на Реал обаче така и не успя да реализира открилите се положения пред Карим Бензема и Винисиус.

До почивката Барселона нямаше чисто положение пред Навас и нулевото равенство се запази.

През второто полувреме гостите показаха впечатляваща ефективност в атака.

В 50-та минута Барса откри резултата след впечатляваща контраатака. Дембеле напредна по лявото крило, подаде остро към Суарес и нападателят със силен удар прати топката в мрежата за 1:0.

Малко след това каталунците нанесоха и решителния си удар. Отново Дембеле пое топката и пусна пас към Суарес, уругваецът изпревари Варан и вкара за 2:0. Първоначално попадението беше записано като автогол, но малко след това стана ясно, че авторът на гола е Луис Суарес.

Бившият играч на Ливърпул оформи своя хеттрик в 73-та минута. Суарес бе съборен в наказателното поле от Касемиро, а от бялата точка нападателят бе точен за трети път и оформи крайното 3:0 в полза на Барселона.

На финала каталунците ще играят с победителя от мача Валенсия Бетис, като първата среща завърши 2:2.