.

03.10.2018 11:09

Коментари 0 / Видяна 304

Григор Димитров изгуби турнира в Пекин

Най-добрият български тенисист Григор Димитров изгуби от сърбина Душан Лайович с 4:6, 6:2, 4:6 за 1 час и 53 минути в мач от третия кръг на турнира в Пекин. Така резултатът от срещите между двамата стана 1:1.

В четвъртия кръг Лайович ще се изправи срещу Кайл Едмънд или Матео Беретини.

ПЪРВИ СЕТ
Мачът не започна добре за Григор Димитров. Той беше пробит от сръбския си съперник още в първия гейм на мача. След това Лайович взе подаването си и взе аванс, който му беше достатъчен за спечелването на частта. След 2:0 за сръбския тенисист, двамата печелеха своите сервис-геймове. Сърбинът взе сета при първата си възможност и при 40:30 в десетия гейм.

ВТОРИ СЕТ
Григор Димитров отвърна на удара от първия сет и взе бърз аванс от 3:0, като направи един пробив в сервиса на Лайович. Сърбинът обаче не се предаде и намали изоставането си, след като осъществи брейк в подаването на българина. Гришо веднага върна пробива и до края на сета направи още един, за да изравни резултата в мача – 6:2 във втората част.

Тагове: тенис,григор,изгуби