.

27.08.2018 10:07

Коментари 0 / Видяна 383

Пирин с измъчен успех над Ботев Гълъбово

Отборът на Пирин Благоевград постигна измъчен успех с 2:1 като домакин на Ботев Гълъбово в двубой от петия кръг на Втора лига. Това е втора победа за „орлетата“ от началото на сезона.

Двубоят на стадион "Христо Ботев" започна отлично за момчетата на Петър Златинов, които откриха резултата още в 14-ата минута чрез Росен Кръстев. В 68-ата пък Александър Бастунов покачи на 2:0. Четвърт час преди края гостите, които доиграха последните 20 минути с човек по-малко заради червения картон на Станислав Катранков, върнаха един гол чрез Методи Костов.

Истинската драма настъпи в самия край на мача, когато играчите от Гълъбово, явно не разбрали, че главният съдия е сложил точка на спора с благоевградчани, продължиха да играят и реализираха за 2:2. Попадението обаче бе отменено, което вбеси гостите. Помощникът на старши треньора Людмил Киров дори бе изгонен.

С победата Пирин Благоевград събра 6 точки в актива си и се изкачи до десетото място във временното класиране. Въпреки поражението, Ботев Гълъбово е по-напред в класирането от благоевградчани си съперник. Момчетата на Людмил Киров са шести със 7 точки на сметката си.