06.08.2018 08:04

Коментари 1 / Видяна 454

Пирин загуби с 0:3 от Царско село в София

Петър Златинов: Играхме много слабо, безотговорно и лежерно

Отборът на Царско село победи с 3:0 Пирин Благоевград в мач от втория кръг на Втора лига, игран в София. Домакините показаха повече желание за победа и можеше да стигнат и до по-изразителна победа. Два гола отбеляза Емануил Манев, който се появи на почивката, а през първата част Георги Минчев откри резултата.

Царско село започнаха по-активно срещата, но трудно стигаха до положения пред Ивайло Яначков. Те успяха да открият резултата в 36-та минута, когато Йорданов намери отлично Георги Минчев, който засече топката в долния десен ъгъл на вратаря. До края на полувремето до нов гол не се стигна, като домакините държаха контрола на срещата

В началото на втората част домакините продължиха да са по-активни. Удар на Китан Василев мина над гредата в 50-ата минута. Малко по-късно обаче резултатът вече беше 2:0. Крилото нахлу в наказателното поле и след рикошет топката стигна до влезлия на почивката Емануил Манев, който хладнокръвно удвои.

Последваха още опасни атаки на Царско село, но Василев и Васил Каолянов пропуснаха. Единственото по-сериозно положение за гостите пък дойде десетина минути преди края. Тогава Цветомир Вачев се озова на позиция сам срещу Кристиян Кацарев, но вратарят спаси.

Две минути преди края дойде и третият гол за играчите на Никола Спасов. След центриране на Китан Василев, Манев изпревари защитник и с глава оформи крайния резултат.

Така Царско село събра шест точки и застана начело във Втора лига. Пирин остава с три, след като в първия си мач победиха с 1:0 Добруджа.

След срещата старши треньорът на Пирин Благоевград Петър Златинов беше много критичен към своите играчи.

Допуснахме загубата, защото нямаме самочувствие и нужната рутина. Не мисля, че Царско село ни надигра и смачка. Просто неразбирателство в защитата ни ги накара да ни вкарат три гола. Днес играхме много слабо, безотговорно и лежерно. Не трябва да го позволяваме това нещо. Искам от отбора винаги да играем на 100 процента и да притесняваме противниковия отбор, а днес това не се получи, заяви Златинов.