.

12.07.2018 08:15

Коментари 5 / Видяна 653

Пирин с тежка загуба от ЦСКА 1948 в контрола

Отборът на Пирин Благоевград загуби с 0:5 от ЦСКА 1948 четвъртата си контролна среща от подготовката за новия сезон във Втора лига. Мачът се игра на стадион "Христо Ботев" в областния център на Пиринско.

В герой за "червените" се превърна Томислав Павлов, който е юноша на ЦСКА, а има период и като част от школата на Селтик. Павлов наниза хеттрик в мрежата на "орлетата", а другите две попадения бяха дело на Веселин Васев и на друг юноша на армейците – Йоан Маринов.

До почивката резултатът бе 0:1, след като Павлов откри в 13-ата минута. Благоевградчани имаха шанс да изравнят, но пропуснаха чисто положение пред рамката на Диян Вълков.

През второто полувреме Павлов отбеляза още две попадения в 52-ата и 68-ата минути, а Васев (54) и Маринов (70), допълниха за крайното 0:5.

Това е първо поражение на Пирин в контролите. Досега благоевградчани имаха две победи срещу Саса Каменица с 1:0 и Беласица Петрич с 3:0, както и едно равенство със Созопол 1:1.

За Пирин остават три контролни срещи до началото на новия сезон. На 14 юли те ще играят със Локомотив София на стадиона в село Рилци. Отново там на 18 юли ще се играе контролата с Осогово Кочани. А на 21 юли на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград ще бъде последната контрола срещу Победа Прилеп.