.

08.07.2018 08:46

Коментари 0 / Видяна 338

Хърватия изхвърли Русия, Англия се справи с Швеция

Станаха ясни всички полуфиналисти на Световното първенство в Русия. В последните четвърфинали, които се играха вчера, Англия преодоля Швеция, а Хърватия изхвърли домакините от Русия след изпълнение на дузпи.

Англия се класира на полуфинал на световно първенство за първи път от 28 години, след като надигра и победи Швеция с 2:0 на "Космос Арена". Англичаните продължават напред след голове с глава на Хари Магуайър (30') и Деле Али (59'). Рахим Стърлинг пропусна да направи победата на англичаните по-изразителна, а Джордан Пикфорд направи три важни спасявания и във втори пореден мач се представи на високо ниво.

За Англия това ще бъде трети полуфинал на световно първенство след 1966-а и 1990-а.

Отборът на Хърватия се промъкна до 1/2-финалите на Световното първенство след победа с 6:5 (4:3 при дузпите) над Русия след изпълнение на дузпи (1:1 в редовното време и 2:2 в продълженията). Срещата в Сочи беше изпъстрена с множество инфактни моменти и две попадения след 90-ата минута. Денис Черишев откри резултата в 31-ата минута, а в 39-ата Андрей Крамарич изравни. В продълженията Вида вкара за "шахматистите" в 101-ата минута, а Марио Фернандес изравни в 115-ата.

При дузпите пропуски направиха Фьодор Смолов и Марио Фернандес (Русия) и Матео Ковачич (Хърватия).

На полуфинала Англия и Хърватия ще играят помежду си и ще излъчат единия финалист на Мондиала. Двубоят е на 11 юли на "Лужники". Другият полуфинал е между Франция и Белгия и ще се играе на 10 юли.