07.07.2018 09:14

Коментари 0 / Видяна 534

Световното се превърна в Европейско

Белгия отстрани Бразилия, Франция елиминира Уругвай

След изиграването на първите два 1/4-финала от Световното първенство по футбол в Русия отпаднаха двете основни надежди на Южна Америка за световна титла – Бразилия и Уругвай. Така на турнира останаха само европейски отбори, което означава, че новият първенец на планетата отново ще бъде от Стария континент.

Отборът на Франция стана първият полуфиналист на Мондиал 2018, след като “петлите” победиха с 2:0 Уругвай в четвъртфинален мач от шампионата в Русия. Играчите на Дидие Дешан вкараха по един гол във всяко полувреме чрез Рафаел Варан и Антоан Гризман - след ужасяваща грешка на вратаря на съперника Фернандо Муслера. Отличен мач изигра и стражът на французите Юго Лорис, който направи невероятно спасяване в края на първото полувреме. В халфовата линия пък Нголо Канте отново бе неуморим и почти безгрешен в отиграванията си. Уругвай от своя страна показа огромно желание за успех, но липсата на една от двете големи звезди - Единсон Кавани, се оказа решаваща за липсата на идеи в предни позиции.

В другия 1/4-финал, игран вчера, Белгия поднесе поредната голяма сензация на световното първенство в Русия, след като "червените дяволи" победиха с 2:1 големия фаворит в турнира Бразилия и унищожиха мечтата му за нова титла. Автогол на Фернандиньо в 13-ата минута и страхотно попадение на Кевин де Бройне в 31-ата минута дадоха преднина от два гола на белгийците, а в 76-ата минута Ренато Аугусто върна надеждите на южноамериканците, но до обрат не се стигна и Белгия се класира за втори път в историята си на 1/2-финал на световни финали. Голяма вина за това има и вратарят Тибо Куртоа, който направи поредица от страхотни спасявания, а от "Селесао" имаха претенции и към съдията Милорад Мажич за няколко неотсъдени дузпи, но сърбинът бе непреклонен.