.

04.07.2018 07:51

Коментари 0 / Видяна 407

(ВИДЕО) Англия с исторически успех на световно, Швеция победи Швейцария

Ясни са вече всички четвъртфиналисти на Световното първенство по футбол в Русия. Вчера се изиграха последните два 1/8-финални сблъсъка, след които напред продължиха Англия и Швеция.

Отборът на Англия победи с 4:3 над Колумбия след изпълнение на дузпи (1:1 в редовното време и продълженията) в последния осминафинал, игран на стадион "Спартак" в Москва. Хари Кейн откри резултата в 57-ата минута от дузпа, а Йери Мина изравни в 93-ата. При дузпите Урибе (четвъртата) и Карлос Бака (петата) изпуснаха за колумбийците. За британците изпусна Джордан Хендерсън (третата). Успехът за англичаните е исторически, защото досега не бяха преминавали кръг на Мондиал след изпълнение на дузпи. Преди това те отпадаха от бялата точка на световните финали през 1990, 1998 и 2006 година. Те достигат до 1/4-финал за първи път от 12 години насам. На 1/4-финалите Англия ще се изправи срещу Швеция.

По-рано вчера Швеция достигна 1/4-финалите на световно първенство за първи път от 1994 година насам, след като победи с 1:0 Швейцария на "Санкт Петербург Арена". Успехът на шведите бе заслужен, тъй като те организираха по-опасните атаки в мача, като освен това се защитаваха много умело. Емил Форшбери реализира единственото попадение в 66-ата минута, а с този успех "тре кронур" вече се превърна в една от големите изненади на шампионата, и то без голямата си звезда от последните години - Златан Ибрахимович.