22 Юли 2018 1 EUR = 1.9558 BGN 1 USD = 1.676 BGN 1 GBP = 2.1866 BGN
.

23.06.2018 09:32

Коментари 1 / Видяна 425

(ВИДЕО) Швейцария обърна Сърбия с гол в последната минута, Бразилия и Нигерия записаха първи победи

Отборът на Швейцария постигна първи успех на световните финали в Русия, след като надви Сърбия с 2:1 с победен гол на Джердан Шакири в последната минута. Швейцария губеше с 0:1 след попадение на Александър Митрович още в 5-ата минута, но през второто полувреме показа много силна игра и стигна до заслужен обрат след точните изстрели на Гранит Джака (52’) и Шакири (90’). Освен това последният удари и греда при 1:1. В 66-ата минута обаче сърбите претендираха за дузпа, а съдията дори не прибегна до помощта на ВАР.

Така Швейцария вече има 4 точки в Група “Е”, с колкото е и фаворитът Бразилия. Сърбия са трети с 3 точки, а Коста Рика е без актив и отпада. В последния кръг задачата на “кръстоносците” изглежда по-лесна срещу костариканците, докато сърбите и “селесао” се изправят в другата битка. На осминафиналите първите два тима ще играят със съперници от групата на Германия.

В друг мач, игран вчера, отборът на Нигерия победи с 2:0 Исландия. И двете попадения паднаха през втората част и бяха дело на Ахмед Муса. “Викингите” пропуснаха да се върнат в мача малко преди края на срещата, когато Гилфи Сигурдсон не успя да вкара от дузпа, отсъдена след поредна помощ от страна на ВАР.

Доволни от развитието на мача могат да бъдат и в Аржентина, които запазват реални шансове за класиране към елиминационната фаза, въпреки слабите си първи два мача и единствената си точка до момента. За целта гаучосите ще трябва да победят Нигерия в последния си двубой и да се надяват Исландия да не надиграе Хърватия в другата среща. Има вариант Лео Меси и компания да се класират напред дори и северняците да победят балканците, но тогава ще трябва да подобрят головата разлика на Исландия. В момента “викингите” са с - 2, а Аржентина с -3. В момента и двата тима са с по една точка.

В първата среща, играна вчера, отборът на Бразилия постигна първа победа на Мондиал 2018, след като надделя с 2:0 над Коста Рика на "Санкт Петербург Арена" във втория си двубой от Група "Е". Успехът на "Селесао" не дойде никак лесно, като играчите на Тите стигнаха до головете едва в добавеното време. Филипе Коутиньо откри в 91-вата минута, а Неймар удвои в 97-ата, като това попадение бе под №56 за него с националната фланелка, с което той изпревари Ромарио в класацията на най-големите реализатори на Бразилия.