22.06.2018 07:52

Коментари 1 / Видяна 365

(ВИДЕО) Хърватия се подигра с Аржентина

Франция не очарова, но победи Перу. Дания и Австралия завършиха на равно

Аржентина допусна една от най-срамните загуби във футболната си история. Двукратните световни шампиони бяха разгромени с 0:3 от Хърватия в очаквания с огромен интерес сблъсък от група “D” на Мондиал 2018 и са на път безславно да отпаднат още в груповата фаза. С една точка от два мача "гаучосите" имат минимални шансове да продължат в следващата фаза и до голяма степен зависят от изхода на утрешния двубой между Исландия и Нигерия.

Анте Ребич откри резултата в 53-ата минута след безобразна грешка на вратаря Вили Кабайеро. Лука Модрич в 80-ата минута отчая аржентинците със страхотен удар от разстояние, а в добавеното време се разписа и Иван Ракитич.

Лионел Меси не се показа като лидер на "гаучосите". Той хвърли много сили, но не срещна достатъчно подкрепа от съотборниците си, а защитата на тима беше под всякаква критика.

Хърватите са на другия полюс. С 6 точки след първите два мача "шахматистите" вече са на осминафиналите, а впечатляващата им голова разлика от 5:0 е показателна защо мнозина специалисти ги определят като един от скритите фаворити на първенството.

В друг мач, игран вчера, Франция отново не впечатли с играта си, но продължава напред след победа над Перу. Килиан Мбапе реализира единствения гол в Екатеринбург след 34 минути. Европейците направиха силна първа част, но след това предоставиха инициативата на съперника и дори извадиха късмет, защото “инките” удариха греда, а имаха и няколко добри възможности. Освен това перуанците пропуснаха 100-процентов шанс още при 0:0. Въпреки хубавата си игра, южноамериканците отпадат след две поражения досега.

В първия мач, игран вчера, Дания и Австралия завършиха 1:1. Двубоят в Самара предложи приятен футбол, в който първото полувреме бе равностойно, а второто мина под диктовката на "кенгурата" на Берт ван Марвайк. Кристиан Ериксен откри резултата с много красил гол в осмата минута. Миле Йединак изравни от дузпа в 37-ата минута. Наказателният удар дойде след като реферът Матеу Лаос си послужи с видеоповторение.