.

20.06.2018 08:27

Коментари 0 / Видяна 362

(ВИДЕО) Русия се разправи с Египет и си осигури участие на 1/8-финалите

Вдъхновеният отбор на Русия на практика се класира на 1/8-финалите на световното първенство у дома, след като постигна втора победа в груповата фаза. След 5:0 над Саудитска Арабия на старта вчера вечерта "сборная" се разправи с Египет, като спечели с 3:1 в Санкт Петербург.

И четирите попадения паднаха през втората част, като головата сметка за Русия беше открита след автогол на Ахмед Фати в 47-ата минута. 12 минути по-късно Денис Черишев удвои аванса на Русия с третия си гол на световното . В 62-ата минута всичко свърши за Египет, след като Дзюба вкара за 3:0. В 73-ата минута Мохамед Салах от дузпа вкара почетно за тима от Северна Африка, но за повече египтяните нямаха сили.

В другите мачове, играни вчера, Сенегал победи Полша с 2:1, а Япония пречупи Колумбия със същия резултат

Сенегал извоюва първата победа за африкански отбор на Световното първенство, след като надви Полша с 2:1 във втория мач от Група “Н”. Полският защитник Тиаго Чонек си вкара автогол в 37-ата минута след изстрел на Идриса Гай, а в 60-ата Мбайе Нианг се възползва от огромна грешка в отбраната на съперника за 2:0. В 86-ата минута Гжегож Криховяк върна едното попадение с глава, но това беше всичко.

Отборът на Япония се наложи с 2:1 над Колумбия в първия мач от Група "H" на Мондиал 2018 в Русия. Шинджи Кагава (5-дузпа) и Юя Осако (73) донесоха победата на азиатците, а Хуан Кинтеро (39) бе точен за колумбийците, които още в 3-ата минута останаха с 10 души на терена в срещата на "Мордовия Арена" в Саранск. Карлос Санчес от колумбийския тим получи червен картон за игра с ръка в наказателното поле.