.

18.06.2018 07:27

Коментари 0 / Видяна 326

(ВИДЕО) Мексико шокира Германия, Бразилия изпусна Швейцария

Едни от основните фаворити за спечелване на Световното първенство по футбол – отборите на Германия и Бразилия, направиха грешни стъпки в първите си срещи на Мондиала, играни вчера.

Мексико шокира световните шампиони от Германия, като ги победи с 1:0 в първа среща от група F, играна на московския стадион “Лужники”. Ървинг Лосано отбеляза единствения гол в 35-ата минута. Бундестимът направи поредица от грешки през първото полувреме и можеше да получи и още попадения. След почивката германците заиграха по-силно, но масираният им натиск не донесе резултат. В 89-ата минута Юлиан Брант удари греда, а близо до попадения бяха още Марио Гомес и Юлиан Дракслер.

Още един от големите фаворити на Мондиала в Русия записа неуспешен старт на кампанията си. Тимът на Бразилия стигна само до 1:1 срещу Швейцария в среща от Група "Е", в която са още Сърбия и Коста Рика. Филипе Коутиньо реализира забележително попадение в 20-ата минута с параболичен удар, но в 50-ата Стивен Цубер изравни за европейците с глава. "Златистите" обаче имаха претенции за нарушение от страна на Цубер при попадението, но съдиите не им обърнаха внимание. Освен това бразилците настояваха и да получат наказателен удар за задържане на Габриел Жезус в 73-ата минута, но и този им протест не беше уважен.

В другия мач от група „Е“, игран също вчера, отборът на Сърбия записа победа с 1:0 над четвъртфиналиста от предишното Световно първенство - Коста Рика. Единственото попадение в мача падна в началото на втората част и бе дело на Александър Коларов от пряк-свободен удар. “Орлите” можеха да се поздравят и с още по-изразителна победа, но Александър Митрович, Сергей Милинкович-Савич и резервата Филип Костич направиха няколко много сериозни пропуска. Костариканците също имаха няколко положения през първата част, но като цяло сърбите се поздравиха със заслужен успех.