.

21.05.2018 20:05

Коментари 5 / Видяна 941

Съдия прати Пирин във Втора лига

Огромна съдийска грешка прати Пирин Благоевград във Втора лига. Днес „орлетата“ загубиха като домакини от Витоша Бистрица с 1:2 реванша на финалния плейоф за оставане в елита и след общ резултат 2:2, но с по-малко отбелязани голове на чужд терен, изпаднаха във Втора лига. Загубата обаче ще тежи изцяло на плещите на главния съдия Станислав Тодоров. В 63-ата минута бистричани поведоха в 2:0 след очевадна засада. Нападателят на гостите Григор Долапчиев получи пас зад бранителите на Пирин, които спряха да играят, защото засадата бе маркирана и от страничния съдия. Главният рефер обаче остави играта да продължи и последва гол в мрежата на „орлетата“. От повторенията на телевизията ясно се видя, че Тодоров е допуснал груба грешка.

Като цяло обаче Пирин не показа много качествена игра. Гостите започнаха по-активно срещата и в 6-ата минута можеха да заличат гола пасив от първия двубой. Ивайло Лазаров засече с глава центриране отдясно, но изстрелът му с глава от 7-8 метра не намери целта.

След половин час игра Витоша направи добро разиграване, след което последва бомбен шут от 25 метра, който Георгиев изби в корнер.

След 30-та минута Пирин изнесе играта в по-предни позиции, опита да наложи някакъв превес до края на първата част, но стигна само до два ъглови удара. При единия от тях Хендерсън стреля опасно директно от корнер, но вратарят на Витоша внимаваше и изби.

Витоша започнаха по-активно и второто полувреме. В 48-ата минута Лазаров центрира много опасно по земя, но една крачка не достигна на Долапчиев да прати топката в мрежата на Пирин.

След час игра гостите откриха  резултата. Ивайло Лазаров центрира от фаул и Радко Мутафчийски вкара с глава, като по този начин заличи преднината на Пирин от първия мач.

Само 180 секунди по-късно дойде и фаталната за Пирин грешка на главния съдия. Григор Долапчиев получи пас зад бранителите на Пирин, които спряха да играят, защото футболистът на гостите бе в засада и тя бе маркирана от страничния съдия. Реферът Станислав Тодоров обаче остави играта да продължи, тъй като, според него, при паса към Долапчиев Методи Стефанов последен е чукнал топката, и последва гол в мрежата на орлетата. От повторенията на положението ясно се видя, че Тодоров е допуснал груба грешка.

В 66-ата минута Ничев върна Пирин обратно в битката, след като вкара с глава, засичайки центриране от фаул на Конър Хендерсън за 1:2.

До края на мача Пирин опита да достигне до изравнителен гол, който щеше да го изпрати на бараж срещу Локомотив София, но така и не успя да изпълни целта. Така „орлетата“, които завършиха 11-ти в редовния сезон и на 17 точки пред Витоша след края на всички срещи от втората осмица, станаха единствения директно изпаднал тим от Първа лига.