.

18.05.2018 07:30

Коментари 0 / Видяна 644

Пирин победи Витоша в Бистрица

Отборът на Пирин Благоевград победи с 1:0 Витоша Бистрица в първия мач от баража за 13-о и 14-о място в Първа професионална лига, който се игра на стадион "Витоша". Единственото попадение беше дело на Юлиян Попев в 57-ата минута с глава. На 21 май двата тима излизат в среща-реванш на стадион "Христо Ботев" в Благоевград.

Както е известно, победителят от този сблъсък ще има бараж с втория от крайното класиране на Втора лига, който ще се играе на 25 май от 20:00 часа на неутрален терен.

В Пирин е огромен проблемът с контузените играчи. В лазарета са Александър Башлиев, Флорент Боджадж, Димитър Благов и Преслав Йорданов.

Гостите от Благоевград започнаха по-силно, като Николай Георгиев спаси вратата си още във втората минута. Той изби удар на Юлиян Попев, който засече центриране от фаул. Хубав удар на Рения мина на сантиметри от дясната греда малко след това.

Костадин Ничев спаси Пирин в 35-ата минута, когато изби топката от голлинията. Стефан Христов проби отляво, след което подаде на тарана Долапчиев, който от един метър се хвърли на шпагат, но Ничев не позволи топката да влезе в мрежата.

Второто полувреме започна с пропуск на Попев, който не успя да засече топката с глава при центриране от фаул. Секунди след това Долапчиев пропусна сам срещу Георги Георгиев, стреляйки в аут.

В 57-ата минута Пирин поведе с гол на Юлиян Попев. Бранителят беше точен с глава след центриране от корнер. Попадението беше второ за защитника във вратата на Витоша и общо трето за сезона.

Орлин Старокин в 66-ата минута и Долапчиев в 71-ата минута пропуснаха да изравнят. В 77-ата минута отлично спасяване на Георгиев спря Петев пред гола. Халфът се озова в добра позиция и стреля, но стражът спаси.

Чак в последните секунди на продължението домакините създадоха напрежение в наказателното поле на гостите, но Георгиев спаси. Така Пирин взе важен успех, който дава сериозно предимство на "орлетата".

Двубоят беше №5 между двата отбора през този сезон, като тимът от Благоевград има три победи и две равенства. Треньорът Радуканов пък от осем сблъсъка срещу Ангелов има пет победи и три равенства, което също дава предимство на Пирин преди реванша.