.

15.05.2018 07:31

Коментари 3 / Видяна 601

Пирин се бори, но изпусна Етър в Благоевград

Пирин Благоевград загуби като домакин от Етър с 0:1 във втория мач от баража за спасение и по този начин „орлетата“ отиват на нов елиминационен мач срещу Витоша Бистрица. В първия двубой във Велико Търново Етър спечели с 2:1 и така с общ резултат 3:1 болярите продължават към директния мач за оставане, който ще ги изправи срещу Дунав Русе.

Единственият гол бе дело на Аласана Мане в началото на втората част, който се разписа с далечен изстрел от около 22-23 метра.

Въпреки сериозните кадрови проблеми „орлетата“ се бориха и създадоха не една и две голови ситуации, но до попадение не се стигна.

През първата част Пирин бе по-активният тим и играчите на Милен Радуканов показаха, че не се са примирили с остраняването и ще се опитат да направят всичко по силите си, за да стигнат до краен успех. На два пъти Фло Боджадж бе близо до попадение, но първо Христо Иванов спаси, а след това ударът му мина над вратата.

Втората част започна отново с натиск на Пирин, но в 52-ата минута гостите издебнаха своя момент и нанесоха решителния си удар. Румен Руменов върна топката към Мане, който бе извън наказателното поле и прати топката в горния ляв ъгъл на Георги Георгиев.

Попадението прекърши „орлетата“, а Етър придоби спокойствие и увереност. До края на мача гостите действаха разумно и предпазливо, което се оказа правилния подход и Пирин не успя да се върне в мача, с което да направи последните минути драматични.

Така на 17 май двата тима излизат отново в битка за оцеляване. Пирин има визита в Бистрица на Витоша. Реваншите са четири дни по-късно. Загубилият в този сблъсък ще изпадне директно от родния елит, а победителят ще играе с втория от Втора лига за оставане.

Треьнорът на Пирин Благоевград Милен Радуканов отново поздрави своите играчи за себераздаването, което показаха в баража.

“Нищо не се обърка, всичко вървеше по план до гола на Етър. За пореден път поздравявам футболистите. Дори и да изпаднем, може да ходят с високо вдигната глава. Променихме схемата с три тренировки и въпреки това доминирахе през първото, но през втората част късметът покри Етър. След гола за съперника стана по-лесно и той направи 2-3 контри. Аз гледам моя отбор и съм впечатлен от това, което показа. С тези футболисти, с променена тактика, изпълниха всичко, което исках от тях. 50 минути имахме тотална доминация. Благодаря на феновете за подкрепата, продължаваме напред и ще видим какво ще се случи. Футболистите изпълниха всичко безпрекословно. Един удар и един гол реши всичко. Трябваше ние да вкараме. Толкова положения не сме имали отдавна. Това, което правим в момента е доста трудно. Ако не бяха шестимата юноши, трябваше да излезем с 9 играчи. Добре, че малките попълват празнините. Методи Стефанов се включи силно, пздравявам го. Другите имат да растат. Такава е обстановката, в която работим, ще се борим до последно”, заяви Радуканов.