.

02.05.2018 08:53

Коментари 0 / Видяна 1155

6 златни медала за благоевградски танцьори от Държавен турнир в Асеновград

Пореден голям успех записаха възпитаниците на Клуб по спортни танци "Импулс" - Благоевград на Държавен турнир по спортни танци в Асеновград. Благоевградските танцьори завоюваха 6 златни медала в категория „Изгряващи звезди“.

Кристиян Барболов и Никол Милчева заеха първо място в латиноамериканската надпревара в клас 7Е.

Димитър Язовалийски и Изабел Тотева спечелиха златото в латиноамериканската програма при 9-годишните.

Георги Чимев и Симон Карабельова бяха безапелационни в стандартната и латиноамериканската програма в клас 11 Е и завоюваха 2 златни медала.

Също с две първи места в двата стила танци се поздравиха Данаил Стоянов и Петя Денинска при 15-годишните.

На Открития турнир в клас 9 Е Петьо Петков и Никол Николова се наредиха на 4 място, а Даниел Барболов и Дарина Александрова останаха 6 в клас 11 Е.

Турнирът бе организиран от КСТ "Асеновец ,БФСТ и Община Асеновград.

Сега за танцьорите предстои голямо предизвикателство – домашният турнир „Купа Благоевград“. Той ще се проведе на 12 май в спортната зала на Американския университет в България. В надпреварата се очаква да се включат над 200 двойки от цялата страна.