22 Май 2018 1 EUR = 1.9558 BGN 1 USD = 1.6602 BGN 1 GBP = 2.2397 BGN
.

23.04.2018 09:21

Коментари 1 / Видяна 1168

7 златни медала за благоевградските танцьори от Държавен турнир по спортни танци в Стара Загора

Пореден голям успех записаха възпитаниците на Клуб по спортни танци "Импулс" - Благоевград на вчерашния Държавен турнир по спортни танци в Стара Загора. В надпревара с над 200 двойки благоевградските танцьори завоюваха 7 златни и един сребърен медал. Турнирът бе организиран от КСТ “Загора Данс 2005”, Българската федерация по спортни танци и  Община Стара Загора.

Първото място и в стандартната, и в латиноамериканската програма при деца до 7 години бе за Кристиян Барболов и Никол Милчева.

При 9-годишните първи в латиноамериканските танци станаха Димитър Язовалийски и Изабел  Тотева

Георги Чимев  и Симон Карабельова бяха безапелационни при децата до 11 години и спечелиха два златни медала (стандартни и латиноамерикански).

С две отличия се окичиха и Данаил Стоянов и Петя Денинска при 15-годишните.

При напредналите двойки благоевградските танцьори също записаха предни класирания.

Даниел  Барболов и Дарина Александрова заеха второ място при 11-годишните. В същата Яне Николов и Александра Борисова се наредиха на шесто място.

При 9-годишните Петьо Петков и Никол Николова  станаха четвърти.

Сега за танцьорите предстои голямо предизвикателство – домашния турнир „Купа Благоевград“. Той ще се проведе на 12 май в спортната зала на Американския университет в България. В надпреварата се очаква да се включат над 200 двойки от цялата страна.