26 Май 2018 1 EUR = 1.9558 BGN 1 USD = 1.6705 BGN 1 GBP = 2.2237 BGN
.

14.04.2018 09:39

Коментари 2 / Видяна 942

Голов трилър в Благоевград! Славия вкара 3 гола в добавеното време и победи Пирин с 5:2

Пирин Благоевград записа поражение от Славия с 2:5 на стадион "Христо Ботев" в областния център на Пиринско. До 91-ата минута резултатът беше 2:2, но след това за 3-4 минути "белите" достигнаха до три гола и победиха тима на Милен Радуканов, приближавайки го до баражите за оцеляване.

Срещата ще се запомни и с един грозен инцидент - след второто попадение на славистите, дело на Галин Иванов, бутилка от трибуните уцели в рамото наставника на гостите Златомир Загорчич. В опита си да се предпази, Заги бръкна в своето око. Бившият национал на България лежа до терена близо пет минути, докато му се оказваше лекарска помощ. Двубоят в Благоевград започна с минута мълчание в памет на загиналите при катастрофата на АМ "Тракия".

В петата минута дойда първата интересна ситуация. Цветелин Чунчуков напредна към наказателното поле на домакините, вратарят Георги Георгиев излезе да го пресрещне, а централният нападател на "белите" се просна като съсечен. За деянието си Чунчуков получи жълт картон за симулация.

В 18-ата минута стражът на "орлетата" Георгиев направи много добро спасяване. Ивайло Димитров получи хубав пас от Галин Иванов, след което насочи топката с глава към близкия долен ъгъл, но вратарят на домакините отби. В ответната акция от Пирин поискаха дузпа за игра с ръка, каквато имаше, на Костадин Велков, но реферът Драгомир Драганов направи знак играта да продължи.

В 24-ата минута главният съдия отсъди дузпа за Славия за нарушение на Манол Чапов срещу Чунчуков. Ивайло Димитров не трепна и я превърна в гол - 1:0 за Славия.

В 35-ата минута попадение на Иван Минчев бе отменено заради засада.

В началото на втората част бе отсъдена дузпа и за Пирин. Конър Хендерсън бе точен и резултатът бе изравнен - 1:1.

В 56-ата минута Ради Кирилов бе много близо до попадение, но Антонис Стергиакис спаси удара му с една ръка.

В 59-ата минута Славия отново поведе в резултата след хубав гол на Галин Иванов. Капитанът на софиянци направи малък рейд към наказателното поле на "орлетата" и с мощен шут опъна мрежата за Георгиев.

Последва грозният епизод от мача, който не бива да се случва на нито един футболен стадион. Наставникът на "белите" Златомир Загорчич бе ударен с бутилка от трибуните, което прекрати срещата за пет минути. През това време се оказваше медицинска помощ на Заги.

В 85-ата минута Преслав Йорданов отново бе на върха на атаката на благоевградчани, но Боджадж бе оставен непокрит около точката на дузпата. Пасът към Пресли успя да достигне до стрелеца от Косово, който с воле наказа това "заспиване" на "бялата" защита - 2:2.

Дойдоха и шеметните минути на добавеното време. В 91-ата минута Андреа Христов с глава отново изведе гостите напред в резултата - 3:2. Секунди след това резервата Наско Милев се възползва от голяма грешка на Костадин Ничев и без проблеми направи 4:2 за тима на Заги. В 95-ата минута Ивайло Димитров фиксира крайното 5:2, бележейки при контраатака отдясно.