.

11.04.2018 08:13

Коментари 0 / Видяна 511

Рома сътвори чудо срещу Барселона, Ливърпул се поизплаши, но отстрани Манчестър Сити

Рома сътвори най-голямата сензация в тазгодишното издание на Шампионската лига. Снощи „Вълците“ спечелиха с 3:0 в реванша срещу Барселона от 1/4-финала и изхвърлиха каталунците от турнира. Испанците имаха преднина от 4:1 след първия мач, но вчера бяха бледа сянка на себе си и с нищо не защитиха големите си амбиции в турнира, като допуснаха пълен обрат.

Един Джеко откри резултата в 6-ата минута, Даниеле Де Роси удвои в 58-ата от дузпа, а Костас Манолас бе големият герой, вкарвайки третия гол в 82-ата минута. Така общият резултат от двата мача стана 4:4, но италианците ликуваха заради гола на чужд терен от първата среща. Барса пък отпада за трета поредна година на фазата на 1/4-финал.

В другия мач от Шампионската лига, игран вчера, Манчестър Сити бе на път да сътвори чудото, но в крайна сметка Ливърпул победи с 2:1 и с общ резултат 5:1 продължи към 1/2-финалите.

Първите 45 минути на "Етихад Стейдиъм" бяха изцяло под диктовката на „гражданите“. Двубоят започна вихрено и Габриел Жезус изведе Ман Сити напред в резултата още във втората минута. В края на полувремето бе отменен чист гол за домакините. През тази част гостите от Ливърпул успяха да отправят само един удар към вратата на домакините.

Все пак през второто полувреме Ливърпул показа убийствената си резултатност. Мохамед Салах изравни в 56-ата минута, а в 77-ата минута Роберто Фирмино бе точен за 1:2. Мениджърът на Сити Джосеп Гуардиола изгледа цялото второ полувреме на трибуните, след като бе изгонен от испанския рефер Антонио Матеу Лаос.