.

08.03.2018 17:27

Коментари 0 / Видяна 1040

Пирин победи Дунав с красив гол на Ради Кирилов

Отборът на Пирин Благоевград постигна изключително важен успех с 1:0 над Дунав Русе в среща от 24-ия кръг на Първа професионална лига. Единственото попадение в сблъсъка реализира Радослав Кирилов, което е и първо попадение за нападателя в родния елит.

Първата ситуация в срещата дойде в 5-ата минута, когато Аймен Суда се опита да изненада гостите, но Мартин Луков с лекота улови кълбото. В 20-ата минута гостите бяха близо до попадение, след като Васил Шопов засече с глава центриране отдясно, но ударът му бе спасен от Георги Георгиев.

В 25-ата минута Пирин отново бяха близко до гола, но ударът с глава на Костадин Ничев бе париран от Луков.

Три минути по-късно Александър Башлиев бе оставен сам на отлична позиция, той стреля силно, но твърде неточно, за да вкара първото попадение в сблъсъка.

В 31-ата минута отново вратарят на Дунав спаси отбора си. Конър Хендерсън центрира от фаул в 31-ата минута, като изсипа топката към наказателното поле. Никой обаче не успя да я засече, тя тръгна към долния десен ъгъл, което принуди Мартин Луков да избиe в корнер.

Малко преди края на първата част Анти Рения опита да се разпише от много трудна ситуация, но кълбото мина встрани от целта.

В 53-ата минута крилото на "драконите" Юлиян Ненов отправи първия удар за своя тим през второто полувреме, но Георгиев се намеси, избивайки топката.

Три минути по-късно играчите на Милен Радуканов стигнаха до първия гол. Нападателят на "орлетата" Радослав Кирилов получи кълбото на добра позиция, след което я нагласи на десния крак и с красив и точен фалцов удар прати кълбото в горния десен ъгъл на вратата. Луков се разтегна максимално, но успя само да докосне топката, без да я избие извън вратата – 1:0. Това е първи гол за Кирилов в Първа лига.

В края на срещата гостите се опитаха да стигнат до точката, но защитата на "зелените" се справи с атаките на Дунав.

По този начин благоевградчани имат актив от 26 точки и изместиха Славия от десетото място в класирането.

Победата обаче бе платена скъпо от отбора на Пирин. В хода на срещата контузии получиха двама от основните играчи на тима – халфа Антон Костадинов и вратаря Георги Георгиев.

В следващия кръг Пирин приема ЦСКА-София.