.

05.03.2018 19:51

Коментари 0 / Видяна 678

Пирин измъкна точка от Верея в Стара Загора

Пирин Благоевград и Верея Стара Загора не успяха да си отбележат гол и срещата от отложения 23-ти кръг в Първа професионална лига завърши 0:0. Домакините от Стара Загора трябва да съжаляват повече за изпуснатите 3 точки, тъй като имаха няколко добри възможности. По този начин благоевградчани остават на 11-та позиция с актив от 23 точки, а Верея запазва шестото си място с 32 точки.

Първата по-интересна ситуация в мача дойде след половин час игра, когато пред Верея се откри възможност да открие резултата. Илиян Йорданов получи топката отдясно, финтира защитник в зелено и с техничен фалцов удар прехвърли излезлия напред Георги Георгиев. Костадин Ничев обаче предварително бе разчел действията на Йорданов и застанал на голлинията, реагира чудесно и предотврати сигурен гол. Шест по-късно Антон Огнянов напредна добре отляво и центрира прострелно, но никой от съотборниците му в синьо не успя да засече топката в мрежата на “орлетата”.

Секунди след като играта бе подновена, включилият се в предни позиции Илия Мунин се извиси над всички и засече с глава центриране отляво, но за негов малшанс топката премина на сантиметри встрани от врата. В последните десетина минути Верея оказа сериозен натиск. В 84-ата минута бяха много близо до гола, когато на два пъти удари на Огнянов бяха отразени. Първо Георгиев се намеси блестящо и блокира силния му изстрел, а след това при добавката капитанът Попев изчисти от голлинията.

В крайна сметка, след като гол във вратата на Пирин не падна, двата отбора си разделиха по една точка.