.

21.01.2018 14:46

Коментари 0 / Видяна 512

Григор неутрализира Кирьос в три тайбрека и е на 1/4-финал в Мелбърн

Григор Димитров елиминира голямата надежда на домакините е непобеден до момента тази година Ник Кирьос със 7-6(3), 7-6(4), 4-6, 7-6(4) в 1/8-финален мач пред пълните трибуни на Rod Laver Arena. Бългринът вдигна нивото си от предишните срещи и съумя да неутрализира машината за асове Кирьос.

Почти целият мач премина под диктовката на сервиращите. В първия сет се откриха само две възможности за пробив. Те бяха за Григор, но с бомбени сервиси австралиецът успя да се справи. Логичната се стигна до тайбрек. В него българинът направи минипробив за - 2-0. Григор  взе нова точка от посрещане за 5-2, но после Кирьос върна единия минипробив. Напрежението все пак бе върху Кирьос, който при 3-6 направи двойна грешка и Димитров спечели сета – 7-6(3).

В седмия гейм Григор успя да пробие за първи път в срещата сервиса на Кирьос. Австралиецът  изостана 15-40, а на брейкбола тръгна безидейно към мрежата и изкара воле – 3-4. Григор затвърди със сервис гейм на нула, но в десетия гейм допусна рибрейк – 5-5. Тук Григор показа психическото си израстване и не позволи брейка да повлия на играта му. Стигна се до нов тайбрек, в който Григор бе изключително уверен и се наложи – 7-6(4).

Димитров изпусна брейкбол във втория гейм от третия сет, а в петия изостана 15-40 и не успя да извади частта – 2-3. Кирьос затвърди за 4-2, а до края на сета държеше нещата под контрол и не остави шанс на опонента си – 6-4.

В осмия гейм на четвъртия сет Григор предприе решителната крачка, притисна Кирьос и го проби за 5-3. После сервираше за място на 1/4-финалите, но допусна рибрейк. Отново не позволи пробивът да му се отрази, бързо се отърси от изпуснатата възможност и си гарантира поне тайбрек, до какъвто се и стигна. В него Григор отново триумфира със 7-6(4), а с това спечели и мача с 3-1 сета.

На 1/4-финал бългринът ще играе с Кайл Едмънд, срещу когото води с 2-0 победи в общия баланс, като последният успех дойде този сезон на 1/4-финал в Бризбън.