.

29.11.2017 17:05

Коментари 2 / Видяна 582

Пирин победи Етър след голово шоу в Благоевград

Пирин Благоевград победи Етър Велико Търново с 3:2 в среща от 18-ия кръг на Първа лига. Мачът се превърна в истинско голово шоу, особено през второто полувреме, когато паднаха четири от головете. В герой на мача се превърна Станислав Костов, който отбеляза две попадения – 52-та и 76-та минути. Преди това Румен Сандев вкара гол за „орлетата“ в 51-та минута. Точни за гостите от Велико Търново бяха Ерик Почански в 35-та минута и Иван Стоянов от дузпа в 64-та минута.

В началото на мача по-активния бяха домакините от Благоевград, които обаче пропуснаха великолепна възможност да победят в 11-та минута. Стилян Николов изведе по отличен начин Станислав Костов, който стреля незабавно, но вратарят на Етър – Христо Иванов, успя да предотврати попадението.

След 20-та минута гостите се активизираха. Първо то положение бе за Цветомир Тодоров, който проби отляво, но шутира над вратата. В 35-та минута Етър поведе след гол на Ерик Почански. Цветомир Тодоров стреля мощно от около 25 метра, топката се отби от дясната греда и попадна в краката на Почански, който нямаше проблеми  да отбележи от близо. В 42-та минута Етър можеше да отбележи и втори гол, но Почански направи уникален пропуск от много близко разстояние.

Пирин излезе променен през второто полувреме и само за 1 минута успя отбележи два гола и обърна развоя на мача. В 51-та минута Румен Сандев овладя топка в наказателното поле на Етър и със силен удар я прати във вратата. Минута по-късно Конър Хендерсън изведе по отличен начин Станислав Костов отляво. Нападателят преодоля един защитник и, останал сам срещу вратаря, реализира за 2:1.

Радостта на Пирин обаче трая само 10 минути. В 62-та минута Тодор Траянов фаулира Иван Стоянов в наказателното поле на Пирин и съдията Станислав Тодоров отсъди дузпа. Макенджиев не успя да хване удара на Стоянов и резултатът бе изравнен 2:2.

„Орлетата“ продължиха да атакуват и това даде резултат в 76-ата минута. Конър Хендерсън центрира прекрасно на далечната греда пред вратата на Етър, където Станилав Костов насочи кълбото в мрежата – 3:2.

В 85-та минута гостите останаха с човек по-малко, след като само за 6 минути Пламен Гълъбов получи два жълти картона. До края на мача Етър не съумя да организира сериозна атака.

Така Пирин записа първи домакински успех от 8-ия кръг, когато победи Локомотив Пловдив с 5:0. „Орлетата“ вече имат 19 точки в актива си и са на 11 място във временното класиране. Етър са 12-ти с 15 точки.