.

21.10.2017 09:14

Коментари 1 / Видяна 399

Пирин изпусна Славия в Благоевград

Пирин и Славия завършиха 0:0 в мач от 13-ия кръг на Първа лига. По-чистите положения бяха за домакините, но в крайна сметка футболистите на Милен Радуканов не успяха да вкарат гол в трети пореден двубой. По веднъж и гредите попречиха на двата отбора да отбележат.

Срещата започна равностойно, а първата по-сериозна ситуация дойде чак в 24-ата минута. Тогава Ничев центрира отдясно към далечната греда, където непокритият Благов я върна успоредно на голлинията с глава, но Андреа Христов изчисти. Само 120 секунди по-късно пред Пирин се откри нова великолепна възможност да реализира. Ради Кирилов получи извеждащ пас отдясно, таранът подаде към Аймен Суда, който шутира от 13-14 метра, но не уцели вратата.

В 30-ата минута благоевградчани като по чудо не вкараха. Суда центрира от корнер, Стилиян Николов стреля от пет метра, но в напречната греда. Последва добавка на защитника, който изпрати топката в мрежата на белите, но попадението бе отменено, тъй като имаше игра с ръка на бранителя.

По-добрата игра на Пирин продължи и в 36-ата минута Суда отправи удар с глава, но Стергиакис изби.

Секунди след началото на втората част домакините направиха пореден пропуск. Благов бе изведен сам срещу Стергиакис и пусна топката покрай белия страж, но не улучи вратата и гостите се измъкнаха за пореден път в този мач.

Пропуските на благоевградчани можеха да им струват скъпо, защото в 51-ата минута Галин Иванов получи пас в коридор и стреля силно от малък ъгъл, а шутът се отби в лявата греда и излезе в аут.

От тук до края белите заиграха по активно и в крайна сметка двубоят приключи 0:0.