.

19.08.2017 09:19

Коментари 3 / Видяна 748

Пирин загуби от Левски в Благоевград, резервата Мапуку с хеттирк

Пирин Благоевград загуби с 0:3 от Левски срещата от 6-ия кръг на Първа лига, играна в Благоевград вчера. Пред пълните трибуни на стадион „Христо Ботев” в герой за сините се превърна Жуниор Мапуку, който влезе като резерва, но въпреки това вкара хеттрик. Той  отбеляза първото си попадение в 74-ата минута, когато бе точен с пета. След това бившият играч на Берое удвои в 80-ата минута, а в 90-ата минута оформи своя първи хеттрик за 26-кратните шампиони.

Треньорът на Пирин Милен Радуканов направи две промени от последната среща Етър, когато "орлетата" отстъпиха с 1:2 във Велико Търново. Радослав Кирилов и Даниел Младенов играха вместо Костадин Ничев и Димитър Благов.

Делио Роси също направи две промени от мача с Дунав (Русе), който "сините" спечелиха с 2:0. Димитър Пиргов смени Георги Ангелов, а Сержиу Буш бе титуляр за сметка на Жуниор Мапуку.

През първото полувреме нямаше сериозни опасности пред нито една от вратите. Станислав Костов, Антонио Вутов и Давид Яблонски стреляха далеч от вратата. Ради Кирилов се контузи, като бе заменен от Анти Рениа в 41-ата минута. Николай Йорданов пък показа шест жълти картона.

Втората част започна с положение за "сините". Роман Прохазка бе намерен от Цветкович. Словакът стреля, но Макенджиев без проблеми спаси. Препълненият сектор с фенове на гостите от София показа своята хореография, след което феновете запалиха множество факли.

Жуниор Мапуку замени Буш в 54-ата минута.

В 68-ата минута Рениа пропусна най-чистото положение за Пирин. Той бе изведен зад "синята" защита, но стреля встрани от вратата, когато остана очи в очи с Митрев.

Няколко минути по-късно Мапуку отбеляза първото си попадение. Обертан се пребори за една топка на аутлиния, след което технично намери Вутов. Младежкият национал финтира Тодор Паланков и центрира към Мапуку, който с пета прониза Благой Макенджиев. Нападателят бе санкциониран с жълт картон, след като съблече своята фланелка при радостта си от гола.

Буквално две минути по-късно Пирин остана с десет човека. Румен Сандев бе изгонен с директен червен картон, тъй като спря Обертан, който се откъсваше сам срещу Макенджиев.

Това още повече улесни ситуацията за момчетата на Роси и в 80-ата минута Мапуку отбеляза второто си попадение. Жорди Гомес изведе нападателя, който тръгна зад централната линия и сам срещу Макенджиев не сбърка. Секунди преди края на мача Обретан изведе с пета Мапуку, който нахлу през центъра, преодоля вратаря и вкара своя първи хеттрик за Левски.

В следващия кръг Пирин има тежка визита на Лудогорец.