.

17.07.2017 07:30

Коментари 2 / Видяна 629

Пирин удари Ботев в Коматево на старта на новия сезон

Пирин Благоевград започна страхотно новия сезон в Първа професионална лига. „Орлетата“ победиха като гост с 1:0 Ботев Пловдив. Двубоят в Коматево бе интригуващ от началото до края, а благоевградчани напълно заслужиха трите точки. Срещата се игра под непрестанен дъжд, но това не оказа голяма роля върху качеството на играта.

В първите 25 минути Пирин бе по-активния отбор и стигна до две хубави положения, в които Дани Младенов се озова на точното място, но не успя да нанесе решителен удар. В 33-та минута Алваро Юлиано опита добър удар, но Макенджиев спаси. Вратарят на Пирин за малко да сбърка в 44-та минута след пряк свободен удар, но все пак успя да избие топката в корнер.

Второто полувреме започна по-вяло от първото и в началните му 15 минути нямаше положения за гол и пред двете врати.

В 67-та минута съдията Никола Попов не свири чиста дузпа за Пирин. Двама защитници на „канарчетата“ затиснаха Станислав Костов, който ги бе финтирал, но съдията остана безмълвен. Това изнерви наставникът на благоевградчани Милен Радуканов, той нахлу на терена да претендира бурно и бе изгонен от скамейката.

Домакините имаха шанс в 75-та минута, но Юсеин се засуети в пеналта и не съумя да отиграе.

В 79-та минута Пирин нанесе своя удар. Димитър Благов се превърна в перфектното решение, след като влезе на пожар заради контузия на Анти Рениа на загрявката. Станислав Костов намери Дани Младенов в наказателното поле, той пусна технично с пета към Тодор Траянов, който с обръщане намери Благов непокрит на десетина метра от вратата и той не сгреши за 0:1.

До края Ботев не съумя да достигне до голово положение.

Така „орлетата“ стартираха по перфектен начин новият сезон.