.

14.07.2017 08:06

Коментари 0 / Видяна 313

Левски с минимална загуба в Сплит, Ботев с ценно равенство в Израел

Левски и Ботев постигнаха добри резултати в първите си мачове от втория предварителен кръг на Лига Европа. „Сините“ загубиха с 0:1 от Хайдук в Сплит, докато Ботев стигна до ценно равенство 1:1 като гост на Бейтар Йерусалим.

След десетките провокации Левски изпусна прехваления Хайдук и загуби с 0:1. Единственото попадение реализира Футакш в 24-ата минута, когато се разписа от дузпа за нарушение на Пиргов срещу Генцоглу.

В този мач сините по нищо не отстъпваха на своя съперник, който създаде само още едно чисто голово положение. Футболистите на Николай Митов също не се отличиха кой знае колко в нападение, но за отбелязване е натискът, който българският тим упражни в последните двайсетина минути, когато хърватите заложиха на глуха защита и ритаха топката безрабзорно напред.

Заради наказание на Левски срещата реванш ще се играе пред празни трибуни.

Другият ни участник във втория предварителен кръг на Лига Европа – носителят на Купата на България Ботев Пловдив, стигна до ценно равенство 1:1 като гост на Бейтар Йерусалим в изключително интересен и динамичен двубой. На неблагоприятния и изпълнен почти до краен предел стадион “А Мошава” в Петах Тиква канарчетата не само не се дадоха на сериозния си съперник, но и се поздравиха с резултат, който дори им дава предимство преди предстоящия след седмица реванш в Бургас.

Попаденията реализираха Тал Хила, който се разписа с глава в 11-ата минута, възползвайки се от неразчетено излизане на Иван Чворович след центриране от ъглов удар, и Серкан Юсеин, който бе точен след добавка с шпагат в 73-ата минута. “Жълто-черните” се понравиха с желанието и амбицията, които демонстрираха, както и с добрите действия и въображението в предни позиции, където тандемът Неделев - Косоко неведнъж изправи на нокти защитата на Бейтар.

Срещите реванш са на 20 юли в София и Бургас.