15 Декември 2017 1 EUR = 1.9558 BGN 1 USD = 1.6512 BGN 1 GBP = 2.2184 BGN
.

19.06.2017 07:32

Коментари 0 / Видяна 580

България пропуска финалите в Световната лига, Аржентина ни изхвърли от надпреварата

Българският национален отбор по волейбол пропусна страхотен шанс и няма да участва на финалите на Световната лига, след като загуби с 1:3 гейма (16:25, 21:25, 25:23, 19:25) решителната среща от група G1 срещу Аржентина.

Аржентинците бяха вдъхновени от родната публика и не позволиха на волейболистите ни да вземат задължителната победа за място в Топ 6.

Звезден мач за домакините направи Николас Бруно, който завърши с 18 точки за Аржентина. За България Цветан Соколов и Розалин Пенчев отбелязаха по 16 точки.

Въпреки че играеха с ясното съзнание, че вече нямат шанс за класиране, домакините се хвърлиха за удоволствие на родната си публика.

В първия гейм равностойни бяха само началните минути. До второто техническо прекъсване вече аржентинците взеха превес и приключиха гейма на 16.

Във втората част България водеше на първото прекъсване, но домакините поведоха в края на частта и успяха да я вземат с 25:21.

Наясно, че трябва задължително да вземе следващите три гейма за място на финалите, България изигра силен трети гейм, който спечели, но това бе всичко в мача за нашите волейболисти.

Тимът на Пламен Константинов се пречупи в решаващите мигове и допусна много грешки в четвъртия гейм, които дадоха предимство на аржентинците.

И така с 4 победи и 5 загуби България напуска тазгодишната надпревара. Горчилката обаче остава, защото победите ни са срещу световни колоси като Бразилия, Полша, Русия и Сърбия. Двете загуби от Аржентина и поражението от Канада обаче наклониха везните и тази година нашите момчета няма да играят във финалната фаза на най-комерсиалния волейболен турнир.

Най-щастливи от нашето поражение се оказаха американците, които с 4 победи и 5 загуби се класираха за финалната фаза.