.

18.06.2017 09:52

Коментари 0 / Видяна 889

България остава в играта след драма срещу Сърбия в Световната лига

Волейболните национали запазват шасновете си за класиране на финалите на Световната лига, след като надиграха с 3:2 (25:18, 20:25, 25:23, 24:26, 15:12) Сърбия във втори мач от група G1 в аржентинския град Кордоба. Така българите са с баланс от 4 победи и 4 загуби, а успех днес срещу Аржентина дава реален шанс за финалите в Бразилия.

След като заложи на експериментален състав в мача срещу Бразилия в петък, вчера националният селекционер Пламен Константинов не рискува и заложи на тези, които успяха да победят „селесао” във втория уикенд от Световната лига.

Срещата започна изключително оспорвано, но след второто техническо прекъсване при 16:14, българските волейболисти успяха да дръпнат още в резултата (19:15) и не срещнаха проблеми до края на гейма.

Във втората част волейболистите ни направиха 9 непредизвикани грешки от сервис, което позволи на сърбите да изравят резултата в геймовете. Въпреки, че се добраха до лесна победа в третия гейм, проблемите за момчетата на Пламен Константинов дойдоха в четвъртата част. Те поведоха с 10-4 и имаха солидно преимущество до 23:21. Тогава обаче няколко добри атака на сръбския тим и грешки на българите, пратиха мача в тайбрек.

В решителната пета част българите не пропуснаха да измъкнат победата.

По силата на регламента за полуфиналите продължават първите 5 отбора плюс домакина Бразилия. Тъй като се намират на трето място към момента, това значи, че нашите волейболисти трябва да се целят в 6-ото място. Важното тук обаче е, че първият показател, който се следи, е броят на победите. Именно заради това пет отбора ще се борят за 3 места във финалната шестица. Белгия, Полша, Русия, България и Канада имат по 4 победи преди финалните мачове днес. Те заемат съответно местата от 4-то до 8-мо.

Ето и класирането на тези 5 отбора:

4. Белгия – 4 победи – 14 точки

5. Полша – 4 победи – 12 точки

6. Русия – 4 победи – 11 точки

7. България – 4 победи – 10 точки

8. Канада – 4 победи – 9 точки

На белгийците днес предстои мач с най-добре представящия се отбор до момента в Световната лига – Франция, Полша ще играе със САЩ, Русия с Иран, България с Аржентина, а Канада с Италия.