21.04.2017 09:48

Коментари 0 / Видяна 277

(ВИДЕО) Много драма в 1/4-финалите на Лига Европа

Манчестър Юнайтед, Лион, Аякс и Селта са полуфинлистите

Много драма предложиха вчерашните сблъсъци от 1/4-финалите на Лига Европа. В три от мачовете крайният победител не можа да се излъчи след редовните 90 минути и те стигнаха до продължения, а в един от тя се биха и дузпи. Единствено Селта успя да отстрани Генк в редовното време.

Манчестър Юнайтед – Андерлехт 2:1 след продължения (3:2)

Манчестър Юнайтед се нуждаеше от продължения, за да отстрани Андерлехт и да се класира за полуфиналите в Лига Европа. В редовното време двубоят завърши при 1:1, колкото бе и резултатът в първия мач.

В продълженията Английският тим победи с 2:1 с попадения на Хенрик Мхитарян в 10-ата и Маркъс Рашфорд в 107-ата минута, а голът за гостите бе дело на Софиан Хани в 32-ата минута.

Лошата новина за "червените дяволи" са контузиите на двама ключови играчи на тима - Златан Ирахимович и Маркос Рохо. Особено тревожна изглеждаше ситуацията с шведския нападател, който нарани коляното си в края на редовното време и бе заменен. Рохо пък напусна принудително още в 23-ата минута на двубоя.

Бешикташ – Лион 2:1 (3:3, 9:10 след дузпи)

Лион успя да стигне до полуфиналите в турнира Лига Европа след драматичен реванш от 1/4-финалите в турнира Лига Европа срещу Бешикташ с общ резултат 10:9 след изпълнение на дузпи.

Турският тим спечели двубоя с 2:1 в редовното време след попадения на Талиска, за Лион точен беше Лаказет, но това прати двубоя в продължения.

В тях голове не паднаха и се стигна до изпълнение на дузпи, където по-точни бяха френските футболисти и след 7:6 при изпълненията от бялата точка се стигна до крайното 10:9 в тяхна полза.

Шалке – Аякс 3:2 след продължения (3:4)

След един невероятен мач в Гелзенкирхен и 120 минути игра, Аякс е полуфиналист в Лига Европа след 2:3 в реванша с Шалке и общ резултат 4:3 в своя полза.

Първият двубой в Амстердам бе завършил с успех 2:0 за холандския гранд. На „Фелтинс Арена” обаче домакините проведоха отлични 90 минути, стигнаха на свой ред до 2:0 и така вкараха мача в продължения. „Кралскосините” бяха и с човек повече на терена, а след като Даниел Калиджури вкара за 3:0 изглеждаше, че именно Шалке ще продължи участието си в турнира. Аякс обаче показа голямо сърце и с 10 души стигна до скъпоценния гол на чужд терен, а в края дори узакони класирането си с второ попадение.

Генк – Селта 1:1 (3:4)

Селта се класира за 1/2-финалите в турнира Лига Европа, след като завърши 1:1 в среща-реванш от 1/4-финалите като гост на Генк. Испанците откриха резултата в 63-ата минута с гол на Систо, а домакините стигнаха до хикса в 67-ата минута. С общ резултат 4:3 Селта продължи.