.

20.04.2017 09:08

Коментари 1 / Видяна 325

Ново разочарование за Григор – световният №58 го спря в Монте Карло

Григор Димитров определено не започва по мечтан начин сезона на клей и след ранното отпадане в Макареш, сега българинът бе спрян от световния №58 Ян-Ленард Шруф още в първия си мач на Мастърса в Монте Карло след обрат за 6-4 3-6 2-6.

Димитров бе загубил 4 от последните си 5 мача и се нуждаеше от силен откриващ мач в Монте Карло, за да си възвърне част от победната инерция. Същевременно, съперникът му пък спечели 4 от последните си 5 двубоя и всичките бяха на клей. Серията на Щруф в Монако вече наброяваше три успеха, като в квацификациите той записа престижни победи над Пол-Анри Матьо и Пиер-Юг Ербер, а на старта на основната схема се справи и с талантливия младок Каспер Рууд.

Григор успя да пробие германеца още в първия гейм. Българинът имаше проблеми да затвърди, но отрази един брейкбол и измъкна трудно своя гейм за 2-0. При 4-3 Григор изостана с 15-40 на свой сервис, но успя да вземе и това свое подаване, а в последствие затвори и първи сет с 6-4.

Непредизвиканите грешки в играта на българина обаче дадоха своя резултат в началото на втори сет и Щруф успя да пробие за 3-1 гейма. Димитров така и не успя да се справи с чувствително повишилия качеството си сервис на Щруф, а и германецът започна да доминира немалка част от разиграванията с форхенда си и затвори втората част с 6-3.

Григор не успя да намери противодействие срещу мощната игра на германеца и в третия сет и допусна пробив за 3-2, а с хубави сервиси германецът затвърди и поведе с 4-2. Григор пък мина границата от 40 непредизвикани грешки в следващото си подаване и предаде и него – 2-5. Германецът нямаше как да пропусне шанса си и с още един стабилен сервис гейм подпечата обрата.

На осминафиналите Щруф ще се изправи срещу Диего Шварцман, който изненадващо отстрани №12 в схемата Роберто Баутиста Агут с 6-3 7-6(3).