.

18.04.2017 08:19

Коментари 0 / Видяна 211

Нефтохимик е шампион на България по волейбол

Нефтохимик 2010 е новият шампион на България по волейбол при мъжете. Отборът, воден от Петър Дочев, спечели финалната серия срещу Монтана с 3:1 победи. В четвъртия мач, който се игра вчера вечерта, бургазлии се наложиха с 3:1 (25:20, 25:22, 19:25, 25:19). Титлата е втора за клуба след тази през 2007 година.

Нефтохимик 2010 наложи своето темпо на игра от самото начало на срещата. Отново най-силното оръжие на домакините бе началният удар. При втората техническа пауза бургазлии водеха с 16:10. Монтана се доближи само на точка при 19:18, но нямаше сили за нещо повече в първия гейм.

Гостите започнаха по-добре във втората част и взеха преднина от 4 точки, но още преди първото техническо прекъсване домакините изравниха и дори поведоха с точка. Няколко грешки в атака на Монтана позволиха на домакините да дръпнат в резултата в средата на гейма. Гостите стигнаха до равенство при 19:19. В края играчите на Нефтохимик бяха по-спокойни и концентрирани и поведоха с 2:0.

В третия гейм Монтана намали грешките най-вече от начален удар и това даде резултат. В средата на гейма гостите поведоха с 16:12 след добра серия от сервис на Златко Кьосев. Гостите задържаха преднината си и смълчаха бургаската зала "Младост" за 2:1.

В средата на четвъртия гейм гостите отново водеха, но този път Нефтохимик стопи пасив от 3 точки, за да триумфира в края.

Страхотен мач изигра Николай Николов, който бе топ реализатор с 25 точки (1 ас, 7 блокади, 61% в нападение), а с 15 остана Жани Желязков (1 блокада, 40% в нападение).

За Монтана 20 точки направи Минчо Минчев (1 ас, 1 блокада, 42 % в атака), а Златко Кьосев добави 18 (1 блокада, 47 % в атака).

След загубата във финала Монтана остава с бронзовите медали. На второ място е тимът на ЦСКА.

От отборите от Югозапада най-силно се представи Пирин Разлог, който финишира пети, Марек Юнион-Ивкони пък зае седмото място в крайното класиране.