.

14.04.2017 19:52

Коментари 3 / Видяна 896

Пирин взе точка от Берое в Стара Загора

Берое и Пирин не можаха да излъчат победил в мача от 28-ия плейофен кръг на Група Б на втората осмица в Първа лига. Благоевградчани поведоха след попадение на Димитър Благов, а Жуниор Мапуку изравни.

Двете попадение паднаха през първото полувреме. В началото домакините упражниха натиск, като стигнаха до някои положения. В 16-ата минута пък се получи и една от спорните ситуации. Жуниор Мапуку се откъсна сам срещу вратаря Благой Макенджиев. Вратарят тръгна да го блокира, като напусна пределите на наказателното поле, задържайки нападателя на заралии. Реферът Николай Йорданов обаче прецени да вдигне само жълт картон. Три минути след това Мапуку проби отляво и пусна пас към Охене. Македнжиев обаче съумя да избие изстрела на последния.

Пирин откри резултата в 25-ата минута. Домакините изпълниха тъч, но сбъркаха, така Станислав Костов пусна пас към Димитър Благов, а той стреля. Получи се двоен рикошет и в крайна сметка топката премина голлинията за 1:0.

4 минути преди края на полувремето Берое успя да изравни. Мартин Райнов изрита една топка силно напред, Жуниор Мапуку успя да овладее, а Стилиян Николов не съумя да му противодейства. Конгоанецът се разписа от близка дистанция за 1:1.

След почивката темпото на играта поспадна и до сериозни положения не се стигнал

Във финалните минути Берое опитаха да притиснат Пирин и в търсене на второ попадение, но то така и не падна.

По този начин статуквото в класирането на Група Б на втората осмица се запазва. Пирин е първи с 38 точки, а Берое е втори с 36.