.

15.03.2017 08:07

Коментари 0 / Видяна 232

Лестър продължава да мечтае в Еворпа, класира се за 1/4-финалите на ШЛ

Лестър се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига, след като спечели с 2:0 реванша срещу Севиля на „Кинг Пауър стейдиъм“. Головете за английския отбор реализираха Уес Морган в 27-та минута и Марк Олбрайтън в 54-та минута. Каспер Шмайхел се превърна в един от героите за Лестър, след като спаси в 80-та минута дузпата изпълнена от Стивън Н'Зонзи. Така „лисиците“ продължават напред в турнира с общ резултат 3:2.

Севиля можеше да поведе още в началото на мача. В 4-та минута гостите организира добра атака. Самир Насри премина Уес Морган, след което стреля, но Каспер Шмайхел се намеси решаващо и успя с една ръка да избие топката в корнер.

Лестър поведе в резултата в 27-та минута, когато Рияд Марез центрира от фаул в наказателното поле на Севиля, където Габриел Меркадо не действа разчетено и позволи на Уес Морган да засече топката отблизо и да я изпрати във вратата на Серхио Рико.

Габриел Меркадо отправи изненадаващ удар от малък ъгъл в 32-та минута, но Шмайхел отново внимаваше и успя да избие топката.

Ескудеро бе изключително близо до това да порази целта в 53-та минута, когато след неговия удар топката срещна напречната греда на вратата на Лестър. След това при добавката Бен Йедер направи невероятен пропуск, като изпрати топката над напречната греда.

В следващата минута Лестър удвои своята преднина, когато Рияд Марез центрира в наказателното поле на Севиля, Адил Рами се опита да избие топката с глава, но я изпрати право в краката на Марк Олбрайтън, който бе оставен непокрит и отблизо порази целта.

Лестър направи невероятен пропуск в 67-та минута, когато Марез открадна топката от Ескудеро, след което подаде към Варди, който обаче стреля неточно в аут.

Севиля остана с човек по-малко, след като в 74-та минута съдията Даниеле Орсато изгони Самир Насри за втори жълт картон. Френският футболист бе провокиран от Джейми Варди, след което двамата влязоха в разправия и докоснаха главите си, а нападателят на Лестър преигра в ситуацията, с което изкара втори жълт картон на Насри.

Съдията Даниеле Орсато свири дузпа за Севиля в 78-та минута за нарушение на Шмайхел срещу Витоло. Италианският арбитър показа и жълт картон на датския вратар. Стивън Н'Зонзи изпълни слабо наказателния удар и Шмайхел спаси. Вратарят на Лестър спаси дузпа и в първия мач на „Рамон Санчес Писхуан“.

Старши треньорът на Севиля Хорхе Сампаоли бе изгонен от скамейката в 83-та минута, след като влезе в разправия със съдийската бригада.

До края на мача нямаше други голова и Лестър се класира за четвъртфиналите за Шампионската лига.

След другия мач, игран вчера, Ювентус се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига, отстранявайки Порто с общ резултат 3:0. Юве победи португалския си съперник с 1:0 в реванша в Торино и след 2:0 в първия двубой, убедително се класира за следващата фаза за 10-и път.